Гетафе продолжува со одличните игри

На колосеумот Алфонсо Перез во Мадрид, екипата на Гетафе ја продолжи одличната игра и на таков начин ги победи уморните Бетис со резултат од 3-1. По првото полувреме беше јасно дека бодевите остануваат во Мадрид, бидејќе домашните фудбалери поведоа со резултат од 3-0 во 27 минута од натпреварот. За само 11 минути Гетафе трипати ја тресеше мрежата на противникот.
Во последниот натпревар кој се одигра на новиот Сан Мамес се сретнаа екипите на Атлетик Билбао и Валенсија. На овој натпревар двете екипи си поделија по еден бод. Овој натпревар заврши со резултат од 1-1.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.