(Галерија) Почна протестниот марш, демонстрантите бараат оставка од Владата!

Демонстрантите носат транспаренти „Граѓаните за Македонија , Доаѓаме“ и бараат оставка од Владата, и формирање на преодна влада, која ќе спроведе фер и демократски избори.

Се слушаат извици „Долу диктатурата“, „Народот на улица“, „Нема правда, нема мир“.

gragjanite2

 

gragjanite3

 

gragjanite4

 

gragjanite5

 

Извор: Репортер

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.