Формирани четвртфиналните парови на Грен слемот во Њујорк

Рафаел Надал (Шпанија) – Томи Робредо (Шпанија)

Давид Ферер (Шпанија) – Ришар Гаске (Франција)

Новак Ѓоковиќ (Србија) – Михаил Јужњи (Русија)

Енди Мареј (Велика Британија) – Станислав Варвинка (Швајцарија).

Leave a Reply

Your email address will not be published.