Фелаини 7 недели надвор од фудбалските терени

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс после натпреварот со Сандерленд изјави дека Фелаини не беше во составот на Јунајтед поради повреда, а со додатните прегледи се констатирало дека Фелаини мора да оди на операција.
Фелаини во Манчестер Јунајтед се пресели во текот на летниот преоден рок од Екипата на Евертон за 27,5 милиони фунти, а репрезентативецот на Белгија ќе ги пропушти и квалификациските мечеви со Хрватска и велс, како и многу битните натпревари на Јунајтед во Премиер ЛИгата и Лигата на Шампионите.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.