Евертон со подобра игра од Њукасал

Темпото на игра на Евертон во еден момент паднало.
Екипата на Њукасал во вториот период од натпреварот одигра маестрално и постигна два погодока,. И покрај двата постигнати погодоци, сепак немаше време за израмнување на резултатот.
Со оваа победа екипата на Евертон се искачи на четвртото место.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.