Два авиона се судрија над Јадранско Море

Двете летала паднале во вода, при што едниот пилот загинал, а другиот е повреден, соопштија италијанските власти.

 

Трагедијата се случила на 01 јуни над плажа која била преполна, па многумина ја забележале несреќата со своите камери.

Телевизијата „Скај ТГ24“ прикажа снимка на која се гледа како едниот авион удира во другиот, а потоа паѓаат во вода додека посетителите набљудуваат.

 

 

Извор: Мета

Leave a Reply

Your email address will not be published.