Дали конечно Бејл ќе се пресели во Реал Мадрид?

“Скај Спорт“ наведува дека претставниците на Тотенхем и Реал наводно се договориле околу условите на трансферот.
Наводно челниците на Реал Мадрид за Бејл ќе платат 93 милиони фунти, а мадриѓани најверојатно во Лондон ќе го испратат заедно со 93 милиони фунти и португалецот Фабио Коентрао, чија вредност се проценува на 15 милиони фунти.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.