(Видео) Чикаго Булс подобар од Милвоки

Враќањето на првата ѕвезда на Чикаго, значајно допринесе за полесна победа над Милвоки.
Роуз во голем стил покажа колку НБА лигата патеше додека овој феноменален кошаркар беше надвор од кошаркарските терени.
Д. Роуз со три скокови, четири асистенции и 24 поени беше најефикасниот играч во таборот на “биковите“.


 

Leave a Reply

Your email address will not be published.