Челзи го совлада Милан со 2:0

Додека Реал Мадрид во саботата беше подобар од составот на Евертон со резултат од 2:1, екипата на Челзи синоќа по полноќ беше многу поубедлива од екипата на Милан. Во синоќешниот натпревар сините од Лондон покажаа голема надмоќ и уиграност, со што натпреварот го добија со резултат од 2:0.
Фудбалерите на Челзи резултатот го отворија преку маестрална акција како од фудбалските учебници која на крајот ја круниса белгискиот репрезентативец Кевин де Брунеа.
Конечните 2:0 за екипата на Челзи ги постигна Андре Шурле.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.