Орбан ја извршува задачата на Меркел, бегалската бура допрва претстои

Во моментов унгарската влада ја спроведува “валканата работа на Германија”. Тоа, го рече поранешниот еврокомесар за проширување Гинтер Ферхојген. “Човекот

Read more