Блан и официјално тренер на ПСЖ

Раководството на парискиот клуб од него очекува одбрана на шампионскиот трофеј во Лига 1 и успешен настап во Лигата на шампионите.
47-годишниот Блан веќе има една титула во францускиот шампионот предводејќи го Бордо во 2009 година, а две години (2010-2012) беше селктор на француската репрезентација.

Leave a Reply

Your email address will not be published.