Битолчанец загина во сообраќајка

Како што информираат од МВР, во сообраќајката учествувале автомобил „голф“ кој го возел Н.М. од битолското село Братин дол и возилото марка „југо 55 корал“ кое го возел починатиот Рубин. Поради несреќата сообраќајот бил неколку часа во прекин, а возилата биле пренасочувани по стариот пат.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.