Бејл во Манчестер Јунајтед за 60 милиони фунти

Претседателот на Реал, Флорентино Перес бил спреман да ги исполни сите барања на Тотенхем за да го донесе во своите редови Бејл. Меѓутоа, Манчестер Јунајтед како што пренесува МИНОР испратиле понуда од 60 милиони евра.
Челниците на Тотенхем очајнички се обидуваат да го задржат Бејл, и поради тоа оштетата за Бејл ја покачија на 100 милиони фунти.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.