Победничката на Вимблдон, Марион Бартоли се опрости од тениските терени

Француската тенисерка својата одлука ја соопштила пред медиумите одма по поразот кој французинката Бартоли го доживеа во три сета од Симоне Халеп.
Бартоли своето повлекување од тениските терени го образложила поради големиот број на повреди.
„Ова беше мојот последен натпревар во мојата кариера, време е да се повлечам од спортот“, изјави Бартоли.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.