Двојки за баражите за Лигата на шампионите

Динамо Загреб – Австрија Виена,
Лудогорец – Базел,
Викторија Плзен – Марибор,
Шахтјор Караганди – Селтик,
Стеауа – Легија,
Олимпик Лион – Реал Сосиедад,
Шалке – Металист Харков,
Фереира – Зенит,
ПСВ – Милан,
Фенербахче – Арсенал.
Првите средби се на 20 и 21 август, реваншите се закажани седум дена подоцна.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.