Алтлетико Мадрид ќе се засили со напаѓач од Тајландската лига

Dangda има 25 години, и игра на позицијата напаѓач. Овој играч во текот на оваа сезона има постигнато 15 погодоци во тајланското првенство.
“Ако се помине како што треба, во јануарскиот преоден рок можеме да го видиме Dangda, како игра во една од најаките фудбалски лиги во светот, а тоа е Примера“, изјави претседателот на тајланскиот клуб Pongsak Polanan.
Доколку Dangda дојде на позајмица во Атлетико Мадрид, ќе стане првиот фудбалер од Југоисточна Азија кој ќе заигра за некој од најдобрите шпански клубови.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.