Арсенал и Реал околу трансферот на Игуаин

Напаѓачот на “кралевите“ уште пред неколку месеци договори плата од 100 000 фунти неделно, но челниците на англискиот и шпанскиот тим неможат да пронајдат заеднички јазик околу висината на обештетувањето.
Челниците на Арсенал немаат намера да понудат повеќе од 21 милион фунти, а Реал не е спремен аргентинецот да го пушти за помалку од 25,5 милиони фунти.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.