Андре Ширле во Челзи

На официјалниот сајт на “плавите од Лондон“ соопштено е дека 22 годишниот германец после лекарските испитувања го потпишал договорот.
Цената на трансферот изнесува 20 милиони фунти.
Во минатата сезона младиот напаѓач постигна 11 погодока во 34 натпревари во Бундес Лигата.

Leave a Reply

Your email address will not be published.