(Видео) Анчелоти дебитираше со 6-0

Шпанскиот тим на самиот натпревар беше многу поубедлив бидејќи самиот натпревар го доби со резултат од 6-0, а стрелци на погодоците беа: Роналдо (двапати), Сами Кедира, Игуаин, Каземио и Ди Марија.
Мадридскиот тим на натпреварот настапи со првиот состав на екипата. Одсутни во мадридскиот состав беа: Касиљас, Рамос и Марсело кои со репрезентацијата на Шпанија и Бразил учествуваа на Купот на Конфедерациите.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.