Адријано се пензионира

Триесет и едногодишниот фудбалер кој во минатото беше прогласен за еден од најталентираните напаѓачи во светот имаше многу проблеми со повредите.
Тој оваа година не успеа да го продолжи својот договор со Ботафоџо и со мали консултации со семејството тој решил да се откаже од фудбалот. Адријано исто така го следеја и тресеја многу шпекулации надвор од фудбалските терени. Тој има играно за Интер, Парма, Фиорентина, Рома, Сао Паоло, Фламенго и Коринтијас.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.