(Видео) Вечерва Челзи-Астон Вила

Челзи мора за нијанси да го расипе распоредот во Премиер Лигата, но никој не става акцент на вака изменетиот распоред, туку се насочува кон фудбалскиот спектакал.
На Стемфорд вечерва пристигнува растеретениот и расположен состав на Астон Вила, која што веќе има три бодеви во џепот од натпреварот од последното одиграно коло во Премиер Лигата против Арсенал со резултат 3:1 на сред Емирати .
За екипата на Челзи отсутни ќе бидат дефанзивецот Давид Луиза и Томаш Калаш. Во екипата на Астон Вила нема да настапува стоперот Нејтан Бејкер, како и Крис Херд.
На претходната посета на стемфорд, екипата на Астон Вила го доживеа најголемиот пораз од кога е во Премиер Лигата, 8:0. Астон Вила од последните 11 натревари против екипата на Челзи на гостински терен има добиено само еден натпревар, од кои еден е во корист на Астон Вила, 3 завршиле со нерешен резултат, а додека седумпати Челзи славел пред својата публика.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.