(Видео) Кире Лазаров го постигна најдобриот седмерец во историјата на ракометот

Со вакви натписи започнуваа сите таблоиди, спортски портали и печатени медиуми.

Кире Лазаров на натпреварот со Португалија во салата “Борис Трајковски“ во Скопје го постигна овој седмерец.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.