Вечерва во 17.30 часот во Куманово ќе се одигра дуелот КК Куманово-Фени Индустри

Другите три натпревари од 5 коло на Првата кошаркарска лига се закажани за утре, а силите ќе ги одмерат екипите на : Стумица-Лирија, Вардар Амаве-Карпош Соколи и Работнички – Пелистер Спорт.
Во ова 5 коло од Првата кошаркарска лига слободна ќе биде екипата на Кожув од Гевгелија.
Моменталната табела на Првата македонска кошаркарска лига е: Кожув 7 бодови (4 натпревари), Струмица 7 (4), Лирија 6 (3), Работнички 6 (3), Вардар Апаве 6 (4), Куманово 5 (3), Фени Индустри 4 (4), Пелистер Спорт 4 (4), Карпош Соколи 3 (3).
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.