Богоевски: “Ниту една партија ми нема ветено место на која било пратеничка листа”

пишува Павле Богоевски Драги соборци и соборки, Не сакав да коментирам на шпекулациите но работава е премногу голема, а темата

Повеќе

(ВИДЕО)Герасим Лазов: “Протестирам за иднината на моето дете!”

Герасим Лазов, еден од учесниците во протестите на Шарената Револуција во Кавадарци, со свое обраќање до кавадаречката и македонската јавност.

Повеќе

(ВИДЕО) Бојадисана општинската зграда на Кавадарци како никогаш до сега!

Заканите и притисоците кои деновиве пристигнаа од МВР на адреса на лица кои активно се вклучени во протестите на Шарената

Повеќе

Чавков “удре” по кавадаречките учесници во Шарената Револуција!

Герасим Лазов од Кавадарци, уште еден, нов, кој знае кој по ред учесник во Шарената Револуција, денеска беше повикан на

Повеќе