Борис Давидов се приклучи на промените, даде подршка за Бетиане Китев

Борис Давидов ја даде својата поддршка за идниот градоначалник на општина Кавадарци Независниот кандидат за градоначалник Борис Давидов кој учествуваше

Повеќе

Еве ги 7-те избирачки места каде Јанчев најмногу водеше по првиот изборен круг

Гласовите од селаните најмногу му помогнаа на Јанчев после првиот изборен круг во Кавадарци После првиот изборен круг од локалните

Повеќе

СЕКОЈА ЧЕСТ: Историски петчасовен тв дуел меѓу Китев и Јанчев!

Кавадарци и кавадарчани уживаа во тв дуел кој го приредија кандидатите за градоначалници Синоќа на телевизија КТВ се случи вистинско

Повеќе

Јанчев на тв дуел со Китев, јавноста очекува вистински прашања од водителот!

Китев и Јанчев на мегдан, конечно на тв дуел на кавадаречки медиум На иницијатива на кавадаречката телевизија КТВ, испратена е

Повеќе

Јанчев освои 12.077, Китев 11.482 гласови во првиот изборен круг!

Кавадарци оди во втор изборен круг Вчерашниот ден од локалните избори 2017 година не го даде градоначалникот за општина Кавадарци

Повеќе

СКАНДАЛ: Јанчев и ОК ДПМНЕ Кавадарци активираа црна кампања против Китев!

ДПМНЕ за Јанчев фрла огромна сума пари на анонимуси од портали активирани за црна кампања Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се

Повеќе

Жителите од Бегниште побараа земјоделските површини да им се одземат на функционерите и профитери од ДПМНЕ!

Жителите на село Бегниште го кажаа своето, бараат земјоделските површини да им се вратат на вистинските земјоделци Бетиан Китев, заедно со

Повеќе