Револтирани родители ќе ги бојкотираат избирачките места во о.у “Тоде Хаџи Тефов” Кавадарци

Основното училиште “Тоде Хаџи Тефов” ќе биде блокирано за време неделните избори од вториот круг Родители на прво одделенци од

Повеќе

Кривична пријава за поранешна директорка на ОУ “Страшо Пинџур” од Кавадарци

Васка Јовановска од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и поранешна директорка на основното училиште “Страшо Пинџур” од Кавадарци заработи кривична пријава за злоупотреба

Повеќе

(ВИДЕО) Директори од Кавадарци влечени за уши да се појават на прес на ДПМНЕ!

Директори без кичма го осквернавија кавадаречкото образование Невиден срам за кавадаречките образовни институции, бруки од светски размери, кога неколкумина директори

Повеќе

Во Кавадарци се гради најчудната градинка во светот

Детска градинка ќе “никне” сред медицински центар во Кавадарци На невообичаена локација во кругот на медицинскиот центар, локалната власт на

Повеќе

(ВИДЕО) Професор од Кавадарци тепал ученик, подоцна унапреден во директор

Потресна вест за кавадаречката јавност, професор од средно училиште вршел насилство врз ученик. Во 2009 година тогашниот професор Благој Димитров

Повеќе

Нов срам од режимот – Најдобрата наставничка за 2015-та власта ја избрка од работа

пишува Љубиша Арсиќ Професорката по биологија Слаѓана Стаменкова од Скопје е избрана за најдобар наставник за 2014/15-та година од страна на

Повеќе