НВО “Зона” од Кавадарци се офајдила од владата на ДПМНЕ со три милиони денари народни пари???

Кавадаречко здружение добило државни пари во висина од 50.000 евра? За што? 28 здруженија и граѓански организации добиле вкупно 800.000

Повеќе

Кој го “лапна” Здружението на возачи Кавадарци?

Вмровците токму во Кавадарци “се вежбаа” или го пробиваа ледот (преку Здружение на Возачи) За метафоричниот наслов на текстот „КАКО

Повеќе

Груевски не сакал во затвор, ќе одел до крај, ќе го жртвува народот за своите криминали!

Европратеникот Иво Вајгл изјави дека ситуацијата во Македонија е сериозна и дека се можни и најцрните сценарија, како и дека

Повеќе

“Мерцедесот” од 600.000 евра во посета на селата Ваташа и Марена

Граѓански собир на ВМРО-ДПМНЕ во селата Марена и Ваташа Вчера, претседателот на партијата, Никола Груевски, препознатлив меѓу граѓаните како Мерцедес

Повеќе

(Видео) Иссвиркан, со полни гаќи и половина уста, премиерот Груевски се обрати на турската заедница

Груевски беше дочекан со свирежи на прославата на националниот празник на Турците во салата Борис Трајковски во Скопје. Од Демократската

Повеќе

ВИДЕО: Груевски им помага на граѓаните, Саше Политико упаѓа со прашања, а Пешевски го брка со боксови

Група млади креативци од Битола направија пародија од прошетките на премиерот Груевски низ Македонија на кои тој им ги решава

Повеќе