(ВИДЕО) ПАНОВ: “Патната инфраструктура ни е како Швајцарија”

Патната инфраструктура во општина Кавадарци е во одлична кондиција, вели Панов Кавадаречкиот градоначалник во заминување Александар Панов даде изјава околу

Повеќе

(ВИДЕО) Пеливанова-Вилхелм го “нокаутира” Ристо Сакалиев, призна и дека се местеле тендери!

Пеливанова-Вилхелм со аперкат и десно кроше директ во брадата на Сакалиев Пеливанова-Вилхелм и општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференција

Повеќе

СКАНДАЛОЗНО: 300.000 евра во тендери се офајдил братот на советникот Ристо Сакалиев од Кавадарци!

Делени тендери со астрономски суми на братот на советникот Ристо Сакалиев Цели 18.151.669 денари на основ тендери од буџетот на

Повеќе

(ВИДЕО) ЛАПСУЗ на Јанчев: “Ние во Кожувчанка немаме синдикат, ама имаме ISO стандарди!”

“Кожувчанка” со преку 200 вработени нема синдикат кој би се борел за правата на работниците На гостувањето на радио “Канал

Повеќе

СКАНДАЛ: Јанчев и ОК ДПМНЕ Кавадарци активираа црна кампања против Китев!

ДПМНЕ за Јанчев фрла огромна сума пари на анонимуси од портали активирани за црна кампања Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се

Повеќе