НВО “Зона” од Кавадарци се офајдила од владата на ДПМНЕ со три милиони денари народни пари???

Кавадаречко здружение добило државни пари во висина од 50.000 евра? За што? 28 здруженија и граѓански организации добиле вкупно 800.000

Повеќе

(ВИДЕО) Кавадаречкиот “земјоделец” Весна Пемова, главен лик во “Глупава Саботажа”

Весна Пемова, кавадаречки “бисер” во македонското собрание Еден од најголемите кавадаречки “патриоти”, пратеник од ДПМНЕ, мега кавадаречки “земјоделец” кој “дрпа”

Повеќе

Кој го “лапна” Здружението на возачи Кавадарци?

Вмровците токму во Кавадарци “се вежбаа” или го пробиваа ледот (преку Здружение на Возачи) За метафоричниот наслов на текстот „КАКО

Повеќе

Груевски не сакал во затвор, ќе одел до крај, ќе го жртвува народот за своите криминали!

Европратеникот Иво Вајгл изјави дека ситуацијата во Македонија е сериозна и дека се можни и најцрните сценарија, како и дека

Повеќе

Шамар за кавадарчани, бочва споменик како симбол за лозарството!!!

Бочва споменик поставен како потсмев на маката и трудот на кавадаречките лозари Општина Кавадарци, нејзините граѓани а најмногу лозарите од

Повеќе

(ВИДЕО) Скандал за Водици во Кавадарци, поп му посака трет мандат на градоначалникот од ДПМНЕ!

По повод Водици во Кавадарци, поп јавно со поддршка за градоначалникот од ДПМНЕ На самиот ден на празникот Водици, кога се

Повеќе

(ВИДЕО) Директори од Кавадарци влечени за уши да се појават на прес на ДПМНЕ!

Директори без кичма го осквернавија кавадаречкото образование Невиден срам за кавадаречките образовни институции, бруки од светски размери, кога неколкумина директори

Повеќе

“Мерцедесот” од 600.000 евра во посета на селата Ваташа и Марена

Граѓански собир на ВМРО-ДПМНЕ во селата Марена и Ваташа Вчера, претседателот на партијата, Никола Груевски, препознатлив меѓу граѓаните како Мерцедес

Повеќе